RETRONURKI POD TATRAMI

2014-10-14

Stowarzyszenie Miłośników Historii Nurkowania HDS Poland, mocno zaakcentowało swoja skuteczność organizując kolejna imprezę z cyklu Retronurki, jednak tym razem nad Morskim Okiem.

W sobotę 11 października 2014r. osoby działające w HDS Poland oraz sympatyzujący ze Stowarzyszeniem, pasjonaci nurkowania, spotkali się nad brzegiem największego jeziora tatrzańskiego, próbując zrealizować marzenie już nieżyjącego Profesora Romana Wojtusiaka, któremu mimo chęci nie udało się zajrzeć w toń Morskiego Oka w hełmie przez siebie zaprojektowanym.
"To wspaniałe wrażenie! Spojrzeć na wysokie szczyty Tatr z pod wody" mówi jeden z uczestników Retronurkowania. Lecz na tych wspaniałościach się nie zakończyło, gdyż wieczorem mieliśmy okazje wysłuchać i obejrzeć doskonałą prezentację Pani Kariny Kowalskiej Kustosz Muzeum Nurkowania w Warszawie na temat historii nurkowania w Tatrach w latach 1953 -1963.  
Następnie Prezes HDS Poland Pan Wiesław Wachowski w swojej prezentacji, przedstawił nam sylwetkę Profesora Wojtusiaka i kulisy powstania jego hełmu.
Wieczór zakończył się uroczystą kolacją i wiwatowaniem na cześć sukcesów polskich piłkarzy, którzy  tego dnia, podobnie jak my, zrealizowali marzenia innych.
Zastanawiacie się co trzeba zrobić aby stać się uczestnikami takich wydarzeń?
Wystarczy wstąpić w szeregi Stowarzyszenia Miłośników Historii Nurkowania HDS Poland.
Jak to zrobić? Informacje znajdziecie na stronie:  www.hds-poland.org
Jeśli ciekawi Was jak wygląda dno Morskiego Oka zapraszamy do obejrzenia video relacji z Retronurków Pod Tatrami.

 

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej.