POLACY SIĘGAJĄ NAJWYŻEJ !

2016-01-19

Cazadero Diving Expedition 2016 to kolejna wysokogórska inicjatywa nurkowa Polaków.

Z przyjemnością informujemy o kolejnej inicjatywie podjętej przez grupę Polaków, która ma na celu pobicie obecnego rekordu Guinessa w nurkowaniu na wysokości. Aktualny rekord Guinessa również należy do grupy Polaków a  ustanowiony został podczas ekspedycji Nevado Tres Cruces 2015 MedExpedition.

Rozpoczęcie wyprawy, mającej potrwać około trzech tygodni, planowane jest na drugą połowę lutego 2016. Według informacji, które otrzymaliśmy, uczestnicy: Marcel Korkuś i Bartosz Wnęk, podejmą próbę nurkowania w jeziorze Cazadero położonym na wysokości 5990 m n.p.m., poprzedzoną dwutygodniową aklimatyzacją w  Andach. Jezioro Cazadero to zbiornik wodny wulkanu Cerro Tipas położonego na wysokości 6658 m n.p.m.

Na pewno sukces wyprawy  w głównej mierze zależy od pewnych cech indywidualnych charakteru  jej uczestników, ale również dobrze przygotowanej logistyki i sprzętu. Dodatkową często główną trudnością przy realizacji tego rodzaju przedsięwzięć jest zdobywanie przychylności  ewentualnych mecenasów i sponsorów. Mamy nadzieję, że osoby posiadające możliwości wsparcia takich inicjatyw, dostrzegą wartości płynące z podjęcia takiego wyzwania i zechcą je wesprzeć, aby po wszystkim cieszyć się ze wspólnego sukcesu.

Jeżeli wyprawa zakończy się sukcesem, czego bardzo życzymy Marcelowi i Bartoszowi,  potwierdzi się  reguła świadczącą o charyzmie  polskich alpinistów i płetwonurków, sławiąca niezłomność ducha Polaków.
 

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej.